Dozowniki do mydła w płynie, piance lub sprayu, a także do balsamów do rąk lub środków dezynfekcyjnych to ważny element wyposażenia łazienek. Aby jednak właściwie spełniały swoją funkcję, należy zadbać o ich prawidłowe rozmieszczenie. Pozwoli to nie tylko zwiększyć wygodę użytkowania przez gości łazienki, ale również znacznie podnieść poziom higieny. Gdzie postawić dozownik do rąk? Podpowiadamy.

Gdzie postawić dozownik do rąk – mydło

Mydło to ważny produkt higieniczny, który skutecznie zwalcza bakterie i drobnoustroje, które osadzają się na skórze naszych dłoni. Regularne mycie rąk jest więc podstawą zachowania zdrowia. Aby jednak było to możliwe, użytkownikom łazienki należy zapewnić dostęp do mydła w postaci płynu, pianki lub sprayu, które są znacznie bardziej higieniczne od tradycyjnego mydła w kostce. W warunkach domowych doskonale sprawdzają się dozowniki stojące na mydło w płynie, które warto umieścić bezpośrednio na umywalce lub półce w jej bliskim sąsiedztwie. Dzięki temu codzienne mycie rąk będzie łatwe oraz pozwoli uniknąć zachlapania ściany i płytek podłogowych.

W łazienkach użyteczności publicznej najczęściej wykorzystywane są natomiast dozowniki ścienne. Podobnie jak w przypadku modeli stojących, powinny się one znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki. Wysokość, na jakiej zdecydujemy się je zamontować, powinna być też dopasowana do potrzeb użytkowników. W przedszkolach, żłobkach lub salach zabaw, gdzie każdego dnia przebywa wiele dzieci, urządzenia powinny znajdować się na wysokości średniego wzrostu maluchów z poszczególnych grup wiekowych. Analogicznie wysokość tą trzeba dostosować do osób dorosłych w łazienkach publicznych, np. w biurowcach, przychodniach, urzędach lub na lotniskach.

Gdzie postawić dozownik do rąk – balsam

Dozowniki na balsam do rąk i ciała pojawiają się wciąż stosunkowo rzadko w łazienkach użyteczności publicznej. Tymczasem ich wykorzystanie pozwala znacznie poprawić kondycję skóry i uzupełnić jej zabezpieczający płaszcz lipidowy po zastosowaniu mydła lub środka dezynfekującego. Preparaty te często oparte są na alkoholu, co znacznie wysusza skórę i stwarza ryzyko pękania, pieczenia i swędzenia.

Idealnym miejscem na dozowniki na balsam do rąk lub ciała jest bliskie sąsiedztwo luster, dozowników na ręczniki papierowe lub dmuchaw automatycznych wykorzystywanych do osuszania dłoni. Pozwala to sprawnie umyć i wysuszyć ręce, a następnie zadbać o nawilżającą powłokę zabezpieczającą. Co ciekawe, dozowniki na balsamy do rąk są chętnie wykorzystywane w łazienkach pokoi hotelowych, gdzie komfort i zadowolenie gości są wyjątkowo istotne.

Gdzie postawić dozownik do rąk – środki dezynfekujące

Środki dezynfekujące niekiedy są wykorzystywane w łazienkach użyteczności publicznej, jednak znacznie częściej można je spotkać w szpitalach i przychodniach, gabinetach lekarskich, stomatologicznych, kosmetycznych lub masażu. Ich usytuowanie zazwyczaj jest podyktowane sposobem rozmieszczenia stanowisk zabiegowych. Dzięki temu personel w łatwy sposób zdezynfekuje ręce przed oraz po wykonywanym zabiegu.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są metalowe stojaki na dezynfekcję, które umożliwiają zainstalowanie niezbędnych środków dezynfekcyjnych w przestrzeni publicznej, np. przed wejściem do sklepu, do apteki lub drogerii.

Leave a Reply