Suszarki to rąk są najczęściej wybieranym rozwiązaniem do toalet i łazienek publicznych, a ich zwolenników każdego roku przybywa. Urządzenia montuje się zarówno w nowych budynkach oddawanych do użytku, jak i w łazienkach starszego typu. Rozwiązanie to jest nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne, ponieważ producenci dbają o wygląd oferowanych sprzętów. Natomiast ze względu na ograniczenie zużywanej energii kolejne serie produktów stają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Dlaczego warto kupić suszarkę do rąk? Sprawdź najważniejsze powody.

Dlaczego warto kupić suszarkę do rąk – tania eksploatacja

Porównując koszty utrzymania suszarki do rąk oraz tradycyjnych dozowników do ręczników papierowych, nie trudno zauważyć, że suszarki są o wiele tańsze w eksploatacji. Do ich utrzymania potrzebna jest jedynie energia elektryczna oraz czyszczenie wilgotną szmatką, która łatwo usuwa kurz i brud. Nowoczesne suszarki wykonane są ze stali nierdzewnej lub wytrzymałego tworzywa ABS o zaokrąglonych krawędziach, dzięki czemu czyszczenie sprzętu nie zajmuje wiele czasu. Warto również pamiętać, że zakup suszarki do rąk nie wymaga dodatkowego osprzętu. W przypadku dozowników na ręczniki papierowe należy natomiast zadbać o zakup i wymianę materiałów eksploatacyjnych, a także kosza i worków na śmieci w postaci zużytych ręczników.

Dlaczego warto kupić suszarkę do rąk – wysoki poziom higieny

Nowoczesne modele suszarek do rąk, dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu uruchamiają się samoistnie, kiedy umieścimy pod nimi mokre ręce. Rozwiązanie to jest bardzo higieniczne, ponieważ nie musimy dotykać przycisku, na którym mogą gromadzić się patogeny, co zapobiega powstawaniu krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Co więcej, automatyczne urządzenia działają jedynie, kiedy tego potrzebujemy. Tuż po osuszeniu i zabraniu dłoni spod suszarki dmuchawa się wyłącza, co pozwala ograniczyć zużycie energii.

Dlaczego warto kupić suszarkę do rąk – ekologia

Badania naukowe dowiodły, że produkcja suszarek do rąk przyczynia się do powstawania mniejszej ilości dwutlenku węgla, co wytworzenie, magazynowanie i dostarczanie ręczników papierowych do sklepów. Dodatkowo ręczniki są odpadem, który nie podlega recyklingowi, co stanowi kolejną stratę dla środowiska naturalnego.

Dlaczego warto kupić suszarkę do rąk – porządek

Wykorzystanie suszarki do rąk w toalecie lub łazience publicznej to rozwiązanie, które sprzyja zachowaniu porządku. Podczas jej użytkowania nie powstają odpady, czego nie można powiedzieć o ręcznikach papierowych, które wymagają regularnej wymiany worków na śmieci przez personel sprzątający. W przypadku przepełnienia kosza w łazience panuje nieporządek, a suszarka do rąk pozwala tego uniknąć i zaoszczędzić wiele czasu.

Dlaczego warto kupić suszarkę do rąk – oszczędność miejsca

Suszarki do rąk zajmują niewiele miejsca na ścianie, dzięki czemu sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Dodatkowo ich obsługa nie wymaga przestrzeni magazynowej, tak jak w przypadku ręczników papierowych, które trzeba przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Leave a Reply