Przystosowanie łazienki lub toalety do potrzeb niepełnosprawnych wymaga maksymalnego ułatwienia korzystania ze sprzętów, takich jak umywalka, WC lub spłuczka. Warto więc dokładnie przemyśleć zastosowane rozwiązania, aby były wygodne nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Na szczególną uwagę zasługuje też armatura łazienkowa. Jaka bateria umywalkowa dla niepełnosprawnych będzie dobrym wyborem?

Gdzie powinna się znaleźć bateria umywalkowa dla niepełnosprawnych?

Obecnie nie ma wciąż obowiązku przystosowywania każdej toalety do potrzeb niepełnosprawnych, dlatego bateria umywalkowa dla niepełnosprawnych nie jest spotykana w każdej instytucji. Nie znaczy to jednak, że podczas projektowania łazienek można bagatelizować problem. Udogodnienia dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową wprowadzane są więc w wielu łazienkach przestrzeni publicznej. Nie może ich jednak szczególnie zabraknąć w szpitalach i urzędach, które są stosunkowo często odwiedzane przez osoby chore. Naprzeciw ich potrzebom coraz częściej wychodzą również restauracje, centra handlowe i hotele. Bateria umywalkowa dla niepełnosprawnych nie tylko zwiększa zadowolenie gości, ale również dba o pozytywną opinię o danym miejscu. Warto więc zatroszczyć się o to rozwiązanie.

Bateria umywalkowa dla niepełnosprawnych – znaczne ułatwienie

Wśród baterii przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych wygodne są modele automatyczne ze wbudowanym sensorem ruchu. Dzięki temu możliwe jest ich bezdotykowe uruchomienie. Wystarczy, że chory podstawi ręce pod kran, a strumień wody sam się załączy. Modele tego typu często wyposażone są w ręczny mieszacz boczny temperatury wody, który umożliwia łatwe ustawienie odpowiedniej temperatury. Innym rozwiązaniem są baterie łokciowe, które łatwo można uruchomić dowolną częścią ciała. Wystarczy, że chory potrąci długi drążek, a przepływ wody zostanie uruchomiona. Dzięki takim rozwiązaniom niepełnosprawni goście łazienki mają szansę skorzystać z najważniejszych sprzętów, podobnie jak osoby zdrowe.

Leave a Reply